Notícies | Agenda

Tradicions nadalenques

Les quines a l'Alt Empordà, per Nadal, Sant Esteve i cap de setmana

En aquests dies festius, se celebren quines en nombrosos municipis
24-12-2019 09:54
0 vots
Quatre dies d'aquesta setmana se celebren quines. ANDREA BOLCATO

Quatre dies d'aquesta setmana se celebren quines. ANDREA BOLCATO

Si teniu ganes de passar una bona estona en família o amb amics, de provar sort i de gaudir d'una de les tradicions nadalenques més arrelades a la nostra comarca, aquí teniu el llistat de quines per a les festivitats de Nadal i Sant Esteve i també les del cap de setmana, poble a poble:

AGULLANA

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Societat la Concòrdia
Hora: 19.00 hores

L'ARMENTERA

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Sala Nova
Hora: 19.00 hores
Dijous, 26 de desembre
Lloc: Sala Nova
Hora: 19.00 hores
Dissabte, 28 de desembre
Quina Eròtica
Lloc: Sala Nova
Hora: 22.00 hores

BÀSCARA

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Pavelló poliesportiu
Hora: 22.00 hores
Dijous, 26 de desembre
Lloc: Pavelló poliesportiu
Hora: 22.00 hores

BOADELLA I LES ESCAULES

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: La Societat
Hora: 19.00 hores

CADAQUÉS

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Bar Casino
Hora: 18.00 hores

CAMALLERA

Dissabte, 28 de desembre
Lloc: Pavelló
Hora: 21.30 hores

CANTALLOPS

Dijous, 26 de desembre
Lloc: La Societat la Concòrdia
Hora: 18.30 hores

CAPMANY

Dissabte 28 de desembre
Lloc: Societat La Fraternal
Hora: 20.00 hores

CISTELLA

Dimecres, 25 de desembre
Quines de la Torrada
Lloc: Sala el Trull
Hora: 19.00 hores

COLERA

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Sala polivalent
Hora: 18.00 hores
Dijous, 26 de desembre
Lloc: Sala polivalent
Hora: 18.00 hores

DARNIUS

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Local Social de La Concòrdia
Hora: 18.30 hores

EL FAR D'EMPORDÀ

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Local social
Hora: 19.00 hores

L'ESCALA

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: El CER
Hora: 18.00 hores
Dijous, 26 de desembre
Lloc: El CER
Hora: 18.00 hores
Diumenge, 29 de desembre
Lloc: El CER
Hora: 18.00 hores

ESPOLLA

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Societat La Fraternal
Hora: 18.00 hores

GARRIGÀS

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Centre Cívic
Hora: 21.00 hores
Dijous, 26 de desembre
Lloc: Centre Cívic
Hora: 19.00 hores

GARRIGUELLA

Diumenge, 29 de desembre
Lloc: Sala polivalent
Hora: 18.00 hores

LA JONQUERA

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Societat Unió Jonquerenca
Hora: 19.00 hores
Diumenge, 29 de desembre
Lloc: Societat Unió Jonquerenca
Hores: 19.00 hores

LES ESCAULES

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Centre cívic
Hora: 19.00 hores
Dijous, 26 de desembre
Lloc: Centre cívic
Hora: 19.00 hores

LLADÓ

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Pavelló
Hora: 19.00 hores

LLANÇÀ

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Pavelló
Hora: 19.00 hores
Dijous, 26 de desembre
Lloc: Pavelló
Hora: 19.00 hores

LLERS

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Pavelló municipal
Hora: 19.00 hores
Dijous, 26 de desembre
Lloc: Pavelló municipal
Hora: 19.00 hores
Diumenge, 29 de desembre
Lloc: Pavelló municipal
Hora: 19.00 hores

MAÇANET DE CABRENYS

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Sala La Maçanetenca
Hora: 19.30 hores
Dissabte, 28 de desembre
Lloc: Sala La Maçanetenca
Hora: 19.30 hores

NAVATA

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Gimnàs de l'escola
Hora: 18.00 hores
Dijous, 26 de desembre
Lloc: Gimnàs de l'escola
Hora: 18.00 hores

PALAU-SAVERDERA

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Centre cívic
Hora 19.00 hores
Dijous, 26 de desembre
Lloc: Centre cívic
Hora: 18.30 hores
Diumenge, 29 de desembre
Lloc: Centre cívic
Hora: 18.30 hores

PAU

Dijous, 29 de desembre
Lloc: Centre cívic
Hora: 18.00 hores

PERALADA

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: La Sala del Centre
Hora: 20.00 hores
Dijous, 26 de desembre
Lloc: La Sala del Centre
Hora: 20.00 hores
Diumenge, 29 de desembre
Lloc: La Sala del Centre
Hora: 20.00 hores

PORTBOU

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Sala la Congesta
Hora: 19.00 hores
Dijous, 26 de desembre
Lloc: Sala la Congesta
Hora: 19.00 hores
Diumenge, 29 de desembre
Lloc: Sala la Congesta
Hora: 19.00 hores

ROSES

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Plaça Frederic Rahola
Hora: 18.30 hores
Dijous, 26 de desembre
Lloc: Plaça Frederic Rahola
Hora: 18.30 hores
Diumenge, 29 de desembre
Lloc: Plaça Frederic Rahola
Hora: 18.30 hores

SANT CLIMENT SESCEBES

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Sala de ball
Hora: 21.00 hores

SANT LLORENÇ DE LA MUGA

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Societat
Hora: 19.00 hores

SANT MIQUEL DE FLUVIÀ

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Local social
Hora 19.00 hores
Dijous, 26 de desembre
Lloc: Local social
Hora: 19.00 hores
Diumenge, 29 de desembre
Lloc: Local social
Hora: 19.00 hores

SANT PERE PESCADOR

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Centre cívic
Hora: 19.00 hores

SELVA DE MAR

Dissabte, 29 de desembre
Lloc: Els Estudis
Hora: 18.00 hores

TERRADES

Diumenge, 29 de desembre
Lloc: Societat
Hora: 18.30 hores

VILABERTRAN

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Sala Gran del Centre
Hora: 19.00 hores
Dijous, 26 de desembre
Lloc: Sala Gran del Centre
Hora: 19.00 hores

VILADAMAT

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Local social
Hora: 18.00 hores
Dijous, 26 de desembre
Lloc: Local social
Hora: 18.00 hores
Diumenge, 29 de desembre
Lloc: Local social
Hora: 18.00 hores

VILAFANT

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Centre de Cultura i Esbarjo
Hora: 18.30 hores
Dijous, 26 de desembre
Lloc: Centre de Cultura i Esbarjo
Hora: 18.30 hores
Diumenge, 29 de desembre
Lloc: Centre de Cultura i Esbarjo
Hora: 18.30 hores

VILAJUÏGA

Dimecres, 25 de desembre
Lloc: Centre Cultural i Esportiu
Hora: 19.00 hores
Dissabte, 28 de desembre
Lloc: Centre Cultural i Esportiu
Hora: 19.30 hores

VILAMALLA

Dijous, 26 de desembre
Lloc: Pavelló municipal
Hora: 19.00 hores

VILA-SACRA

Dijous, 26 de desembre
Quina Benèfica
Lloc: Centre cívic
Hora: 18.30 hores

Compartir en Twitter
Compartir en Facebook
De:
Fins a: